Подела бодова у 163. “вечитом” дербију

Фудбалери Партизана и Црвене звезде на стадиону у Хумској одиграли су 1:1 у 11. колу Суперлиге Србије.

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су вечерас нерешено 1:1, у утакмици 11. кола Супер лиге Србије.

У 163. „вечитом” дербију на стадиону у Хумској, Партизан је повео у петом минуту голом Филипа Стевановића, а Звезда је до бода дошла голом из пенала који је у 74. постигао Александар Катаи.

Играло се борбено од првог минута, а само после пет минута игре Партизан је повео. Велику грешку направио је Страхиња Ераковић, лопту је пресекао Сејдуба Сума, додао је до Такуме Асана, а он до Стевановића који је лепо наместио и савладао Милана Борјана.

Звезда је након тог поготка Партизана преузела иницијативу, али ниједном није упутила ударац ка голу Владимира Стојковића.

Црно-бели су опаснији били у финишу полувремена, а најбољу је пропустио Лазар Марковић у 41. минуту. Добио је сјајну лопту, изашао је сам испред Борјана, али је катастрофално шутирао, преноси Бета.

Неколико минута касније, шут је опробао и Асано, али је лопта отишла мало поред стативе.

Звезда је запретила преко Дијега Фалчинелија у надокнади времена, а најбољу шансу имао је Марко Гобељић на почетку другог полувремена, у 52. минуту, када је погодио стативу.

После те прилике није било удараца ка голу све до 74. минуту када је Звезда изједначила голом Катаија из пенала. Претходно је Милош Јојић повукао Санога у казненом простору, а судија Новак Симовић проценио је да је то био старт за најстрожу казну. То је био први гол црвено-белих после 430 минута у „вечитим” дербијима.

Изабраници Александра Станојевића су до краја меча претили, Смиљанић је покушао „маказицама”, а сјајну прилику прилику пропустио је Асано у 88. минуту, када је шутирао поред стативе.

У трећем минуту други жути картон добио је фудбалер Звезде Секу Саного, а први жути картон добио је у првом полувремену, након што је закачио по лицу Сејдубу Суму, који је у 16. минуту морао да изађе са терена због повреде ока.

Звезда је прекинула низ од 10 победа у првенству и после првог ремија има 31 бод на првом месту на табели. Партизан је други на табели са 23 бода.