Ефес освојио Евролигу, Мицић човек одлуке и МВП!

Василије Мицић предводио је екипу Ефеса до победе над Барселоном 86:81 и прве титуле шампиона Европе у историји клуба. Српски репрезентативац меч завршио са 25 поена, уз Ларкина најзаслужнији за велики тријумф екипе из Истанбула.

Неколико деценија, много милиона долара и један Србин били су потребни да Анадолу Ефес дође до титуле шампиона Европе. Екипа из Истанбула у томе је успела савладавши Барселону 86:81 на фајнал-фору у Келну.

Василије Мицић недавно је изабран за најкориснијег играча (МВП) Евролиге, а у “Ласкенс” арени одиграо је фантастичан меч, уз Ларкина вукао своју екипу до победе и до прве титуле шампиона Европе у историји клуба.

Српски бек утакмицу је завршио са 25 постигнутих поена и пет асистенција и у кључним тренуцима био довољно хладнокрван да води свој тим до велике победе.

Огромну подршку Мицић је имао у Шејну Ларкину, који је додао 21 поен, а са линије за слободна бацања шутирао је 12/12.

Утакмица је имала два различита полувремена.

У првом је Барселона наметнула свој ритам игре, скресала крила турској екипи, па је и резултат ишао у њихову корист.

Велики број фаулова и слободних бацања није баш оно што љубитељи кошарке воле да гледају, али је Шарунас Јасикевичијус знао да је контрола ритма и спречавање Мицића и Ларкина да трче по терену једини начин да победи у овом мечу.

А то је управо оно у чему играчи Барселоне нису успели. Ларкин и Мицић су радили све оно што нису у првих 20 минута – продорима су “бушили” одбрану Барсе и изнудили велики број фаулова противничких играча (18 комбиновано).

василије, мициц, ефес, барселона

И поред одличне игре Ефеса, Барса се није предавала. Кори Хигинс је погађао тешке шутеве, Брендон Дејвис се борио као лав под оба обруча, а Блауграна је успела да надокнади 11 поена минуса и у последњих пет минута уђе са резултатским егалом.

Ипак, још једном су Мицић и Ларкин преузели ствари у своје руке, овога пута повратка назад није било.

Мицић је на крају изабран и за најкориснијег играча Завршног турнира у Келну, чиме је комплетирао личну триплу круну.

У утакмици за треће место, Олимпија је савладала ЦСКА.

Мицић: Играо сам паметније, честитке саиграчима

Мицић је честитао својим саиграчима на освајању титуле.

“Тешко је бити паметан сада. Научио сам из прошле утакмице да треба сачувати нешто и за крај меча. Вечерас сам играо паметније. Ларкин нас је држао у утакмици у првом полувремену. Али, да не буде да само ми у питању, честитке и нашим саиграчима”, рекао је Мицић после меча.