Кошаркаши Звезде савладали Партизан у евролигашком дербију

Извор: ТАНЈУГ/ МАРКО ЂОКОВИЋ

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас као домаћини Партизан са 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24), у мечу 19. кола Евролиге.

Најефикаснији код Звезде били су Немања Недовић са 16, Фреди Гилеспи и Рокас Гиедраитис са по 14 и Милош Теодосић са 13 поена.

Код Партизана бољи од осталих био је Кевин Пантер са 17 поена.

Звезда је на 13. месту са осам победа и 11 пораза, а Партизан је на 11. позицији са 10 победа и девет пораза.

У наредном колу, Звезда ће гостовати Асвелу, док ће Партизан у госте Фенербахчеу.

Звезда је у пуној Београдској арени и подршку с трибина од почетка била бољи ривал. Партизан није успевао да пронађе решења у нападу, ређале су се грешке, док су црвено-бели с друге стране били врло расположени.

Велики допринос у првом полувремену имала је бековска линија тима Јаниса Сферопулоса, али и Фреди Гилеспи који је постигао 10 поена.

Звезда је до прве двоцифрене предности дошла у финишу прве четвртине када је после две везане тројке Ханге повела са 20:9.

Предност црвено-белих постепено је расла у другој деоници, чак је и долазила до 21 поен предности. Црно-бели су преко Пантера и Нанелија успели да делимично узврате, али ипак је окончана тројком Милоша Теодосића уз звук сирене на велику радост навијача за вођство од 50:29.

Партизан је прво полувреме завршио са девет изгубљених лопти и свега две асистенције, наспрам 15 црвено-белих, јавља Бета.

Екипа Жељка Обрадовића у трећој деоници заиграла је нешто боље, чвршћом одбраном задавали су доста проблема Звезди, али ипак то није било довољно да ухвате прикључак. Домаћин је у финишу могао лако да задржи предност и првих 20 минута, али је тим Јаниса Сферопулоса везао пет промашених слободних бацања, што је било довољно да Партизан четвртину добије 19:15.

Звезда је у последњој деоници сваки пут када су црно-бели били су серији успели да узврате, иако је можда на пет минута до краја деловало да ће завршница бити неизвеснија, домаћин је без већих проблема меч привео крају.