ЕВРОЛИГА: Борбена Црвена Звезда победила у Литванији

У 10. колу Евролиге Црвена звезда је победила Жалгирис у Каунасу 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13), чиме је прекинут низ пораза.

Драма у ‘лудој шуми’ и победа Црвене звезде. Тријумф у последњим секнудана када је Жалгирис имао шут за победу, али Лекавичијус није погодио. Црвено-бели су на крилима Берона и Брауна прекинули низ од три пораза у Евролиги. Али, идемо редом…

Литванци су боље отворили меч и после вођства црвено-белих 4:3 направили су серију 7:0 и повели са шест поена предности. Ту предност су одржавали све до пред крај прве четвртине, а на мали одмор су отишли са 21:16.

Почетком друге деонице поенима Хејса, Ледеја и Лендејла домаћин је повео са седам кошева предности 25:18. Од тог тренутка Црвена звезда је стегла одбрану и спустила Жалгирис на још свега шест постигнутих поена. Разиграо се тада Лоренцо Браун и уз помоћ Добрића и Кузмића, Црвена звезда је на полувремену имала предност 33:31.

Чета Андрије Гавриловића је добро отворила и трећу четвртину, те је поенима Берона и Симанића повела са 37:31. Ипак, серијом 7:0 Жалгирис је узвратио и повео поеном разлике. Тада је почела резултатска клацкалица све до 1:13 пре краја деонице када је Фаје подигао предност Црвене звезде на 47:44. Ледеј је спустио на 47:46 и црвено-бели су са поеном предности ушли у последњих десет минута меча.

Звезда је последњу четвртину отворила као трећу серијом 4:0. Добрић и Џенкинс су погодили за 51:46. Водила је Црвена звезда са 53:48 када је ушла у црну серију изгубљених лопти и промашаја што је пет минута пре краја Жалгирис искористио и серијом 8:0 стигао до предности 56:53.

Црвено-бели су поенима Фајеа са слободног бацања и Оџа после скока у нападу три минута пре краја изједначили на 56:56. Звезда је тада имала две прилике да поведе, али није успела што је искористио Улановас и донео предност Жалгирису 58:56. Фаје је 54 секунде пре краја изједначио на 58:58, да би 15 секунди пре краја после промашаја Џенкинса, Браун ухватио лопту у нападу и погодио за вођство српског шампиона 60:58. Седам секунди пре краја фаулиран је Григонис који је промашио једно слободно бацање и трасирао пут Звезди ка победи. Берон је погодио бацање за 61:59, а Лекавијчијус је промашио тројку за победу Жалгириса. Црвена звезда је тријумфовала 61:59.

Црвену звезду су до победе водили Берон са 14 поена и Браун са 12 поена уз пет скокова.

ЖАЛГИРИС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 61:59 (31:33)

Дворана: Жалгирис арена.
Гледалаца: 14.000.
Судије: Ерезуело, Пантер и Виклицки.

ЖАЛГИРИС: Волкап, Лекавичијус, Хејс, Јанкунас, Луксиунас, Милакнис, Гебен, Јокубатис, Ледеј, Лендејл, Григонис, Улановас.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 3, Човић 3, Браун 12, Давидовац 4, Лазић 2, Фаје 3, Берон 14, Добрић 6, Џенкинс 6, Симанић 2, Јовановић, Оџо 4.