ЕВРОЛИГА: Драма у ‘Пиониру’, Браун тројком у последњој секунди срушио Валенсију!

У 11. колу Евролиге Црвена звезда је победила Валенсију 76:73 тројком Лоренца Брауна уз звук сирене.

Није ово била утакмица за оне са слабим срцем. Водила је Црвена звезда 11 кошева разлике 60:49, а онда је Дубљевић вратио предност Валенсији. Црвено-бели су поенима са слободних бацања стигли до изједначења и вођства 73:71, Вивес је поравнао на 73:73, да би Браун тројком у последњој секунди ‘утепао’ слепе мишеве 76:73. Али, идемо редом…

Одлично је Црвена звеза отворила меч пре свега у одбрани и поенима супер расположеног Лазића повела са 11:4. А, онда се догодило оно што играчи најмање воле, налет црвено-белих прекинуо је квар на семафорима који је трајао 50 минута. Кошаркаши Црвене звезде су пали, а Валенсија се преко Маринковића и Дубљевића вратила у меч. Шпанци су на мали одмор отишли са предношћу 19:17.

У другој деоници Валенсија је стила до четири поена предности, дуго је држала ту дистанцу када је Црвена звезда тројком Берона преокренула на 30:29. Поенима Дубљевића Валенсија је отишла на највиших за њих ‘плус шест’ – 39:33. Црвена звезда је до великог одмора успела да смањи минус на четири – 41:37.

У трећој четвртини рапсодија Црвене звезде. Лоренцо Браун се разиграо у нападу, помагао му је Лазић, а Џенкинс је затворио све прилазе кошу. Дошли су црвено-бели и до 11 поена предности, а пред последњих десет минута утакмице ушли су са ‘плус девет’ – 60:51.

Очајно је почела последња деоница за црвено-беле, три изгубљене лопте, лаки поени за госте и серија 8:0 за свега минут и по за 60:59. Серију је прекинуо Берон тројком, али је Дубљевић са две везане тројке вратио предност Валеснији 65:63. Дуго су ‘слепи мишеви’ имали тај кош предности, а тек је Оџо минут и по пре краја са линије за слободна бацања вратио предност домаћину 73:71. Вивес је минут пре краја изједначио, али касније и промашио за вођство, Звезди је остало 20 секунди до краја, а Браун је тројком уз звук сирене донео победу 76:73.

Звезду је до победе водио управо Американац са 19 поена и шест асистенција, Лазић је додао 14 поена. Код Валенсије је Дубљевић имао 22 поена уз осам скокова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВАЛЕНСИЈА 76:73 (37:41)

Дворана: Александар Николић.
Гледалаца: 6.000.
Судије: Спириос, Петри и Замојски.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић, Човић, Браун 19, Давидовац, Лазић 14, Фаје 4, Берон 8, Добрић 3, Гист 6, Џенкинс 9, Симанић 4, Оџо 9.
ВАЛЕНСИЈА: Колом, Маринковић 11, Лојд 6, Ндур 9, Абалде 10, Лабери 4, Тоби 4, Мотум, Дубљевић 22, Вивес 4, Сан Еметерио, Дорнекамп 3.