Звезда декласирала Бајерн, кошаркаши осветили фудбалере

Кошаркаши Црвене звезде савладали на свом паркету екипу минхенског Бајерна са 93:63 у мечу 17. Кола Евролиге.

Кошаркаши Црвене звезде, “осветили” су своје колеге фудбалере, убедљиво савладавши Бајенр Минхен са 93:63.

Веома добра партија Штимца помогла је Звезди да упише победу

Звезда је уписала најубедљивију победу ове сезоне и на доминантан начин дошла до трећег узастопног тријумфа у Евролиги, док је Бајерн трећи пут у низу поражен.

Гости су боље ушли у меч и на крилима Грега Монроа стекли рану предност. Некадашњи НБА центар постигао је осам од девет поена своје екипе на старту и чинило се да ће он и Бајерн имати добру партију у “Штарк арени”.

Дејан Радоњић дочекан овацијама

Уследила је дефанзивна клиника коју су одржали кошаркаши домаће екипе. Бајерн је у све четири четвртине заустављен на испод 20 поена. Активни на периметру, али и у чувању обруча, Звезда је затворила прилазе свом кошу, што је резултовало лакшим поенима на другој страни терена.

Почетком и средином друге деонице предност је износила 19 у корист Звезде, да би енергичним завршетком првог полувремена на српска екипа на паузу отишла са 21 поеном предности.

Друго полувреме било је одрађивање посла, а прилику да покажу своје квалитете имали су недавна појачања Јагодић-Куриџа и дебитант Кевин Пантер.

Из минута у минут предност је расла, да би у једном моменту последње четвртине износила 35 поена за Звезду, која је без проблема и узбуђења привела меч крају.

Најефикаснији у победи били су Пантер и Браун са по 15 поена, док су Штимац и Давидовац додали по 13 погодака.

У редовима Бајерна истакли су се Монро са 20 и Лучић са 11 поена.

Црвена звезда након 17 одиграних мечева има скор од осам победа и девет пораза и налази се на десетој позицији на табели, док је Бајерн 14. са шест победа и 11 пораза.