Меч винер! Јокићу “тексашки обрачун” против Дончића

Кошаркаши Денвера победили су Далас Мевериксе на страни у драматичној завршници са 107:106. Кључне поене за Нагетсе постигао је Никола Јокић на 7.9 секунди до краја и тиме крунисао одличну партију.

Србин је дуел у Тексасу завршио са 33 поена (12/20 из игре), шест скокова и седам асистенција, а чак 26 поена убацио је у другом полувремену.

Јокић је на тај начин добио “тексашки обрачун” против Словенца Луке Дончића, који је био надомак трипл-дабла – 27 поена (11/24 из игре), 10 асистенција и 9 скокова.

У Даласу је виђена неизвесна утакмица током свих 48 минута, иако су домаћи водили њеним већим делом.

Меверикси су на крају прве деонице стекли +10, али је то било кратког даха пошто се Денвер врло брзо вратио.

Наредно нешто значајније вођство домаћи су имали средином трећег и почетком четвртог квартала (оба пута +7), међутим, гости се нису предавали.

Уследила је драматична завршница у којој је Дончић пропустио неколико прилика да реши меч, пре него што је Јокић поменутим поенима из рекета одлучио победника.

Поред српског центра, у редовима Нагетса 15 поена је додао Грент, а 14 Мареј.

Код домаћих, Пауел је пратио Дончића са 16, а Хардавеј са 15 поена.

Тим из Колорада има скор 26-11, а Далас је на 23-14.