Новак је у осмини финала! Рутинска победа над Штруфом

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у осмину финала Ју-Ес опена, пошто је у трећем колу савладао Немца Штруфа са 3:0 у сетовима (6:3, 6:3, 6:1). Новаков ривал у наредном мечу је Шпанац Пабло Карењо Буста.

Ђоковић је рутински савладао Штруфа, од почетка до краја сусрета контролисао темпо и резултат и стрпљиво стварао и користио шансе које су му се указивале.

Први сет протекао је у доброј игри обојице тенисера на сопствени сервис. Виђено је укупно тек три бејк лопти, али оно најбитније је да је Новак своју другу искористио у самом финишу, направио брејк и након 39 минута освојио први сет са 6:3.

Други сет је завршен истим резултатом, али потпуно другачијим током.

Већ у првом гему Новак је направио четири брејк лопте, од којих је последњу искористио и стекао рану предност. До краја сета српски тенисер је одржавао предност и поново направио брејк у финишу, те поново са 6:3, овога пута четири минута мање на терену, повео са 2:0 у сетовима.

Новак се постарао да на терену не проведе ни минут дуже него што је то било потребно. Трећи сет протекао је потпуно у знаку најбољег тенисера на свету, који је након пола сата тениса и два брејка, рутински освојио трећи сет са 6:1 и уписао заслужену победу.

Новак се победом над Штруфом пласирао у осмину финала, где ће се састати са Шпанцем Карења Бустом.

Шпански тенисер је у трећем колу елиминисао Литванца Беранкиса са 3:0.

Меч осмине финала између Ђоковића и Карења Бусте игра се у недељу.