Јокић наставио сјајну серију, нови трипл-дабл у победи над Орландом

Никола Јокић је наставио сјајну серију игара новим троструким двоцифреним учинком предводећи тим Денвера у победи над Орландом са 110:99. На другој страни Николу Вучевића није хтео шут, па је и то био један од кључних разлога пораза Орланда на свом терену.

Српски интернационалац Никола Јолић наставио је низ сјајних игара остваривши 12.трипл-дабл учинак у сезони предводећи тим до 26. победе.

нда на свом терену.

Српски интернационалац Никола Јолић наставио је низ сјајних игара остваривши 12.трипл-дабл учинак у сезони предводећи тим до 26. победе.Учинак Николе Јокићаhttps://www.youtube.com/embed/AXRdkqmekI8?version=3&enablejsapi=1

Јокић је био најефикаснији у тину са убачених 28 поена, уз врло добар шут из игре (11/17), уз ухваћених 15 лопти и 10 асистенција.

Иако на гостујућем терену Денвер је самоуверено ушао у меч и повео од самог почетка да би потом константо увећавао разлику.

На крају прве четвртине су имали 15 поена предности, да би прво полувреме завршили са 61:39. У наставку Орландо је само у пар наврата успео са смањи предност испод десет поена, па није било дилеме ко ће однети победу.

Одличну ефикасност Јокића добро су пратили Џамал Мари са 21 кошем, Вил Бартон са 19 и Мајкл Портер са 18 постигнутих поена.

У пораженом Орланду Еван Фурније био је најефикаснији играч утакмице са 31 постигнутим поеном али то није много помогло његовом тиму.

Овом победом Денвер се учврстио на петом месту табеле са 26 победа и 17 пораза.

Кошаркаши Бруклина надиграли су Портланд са 116:112 на гостовању предвођени Џејмсом Харденом који је био најефикаснији играч меча иако није био уобичајено прецизан.

На гостовањима победе су славили и Филаделфија над Голден стејтом са 98:108 и Финикс над Мајамијем са 100:110.

14. Хјустон рокетс 12-30
15. Минесота тимбервулвс 10-33