Денвер славио после минус 18 уз дабл-дабл Јокића, Богдановић солидан – Атланта наставила да побеђује (ВИДЕО)

Најбољи српски кошаркаш Никола Јокић поново је био један од водећих играча у тријумфу Денвера над Орландом (119:109), иако није одиграо на очекиваном нивоу. Разлог за то је велика нервоза проузрокована судијским одлукама, које су могле да га коштају и оштријих санкција

Јокић је на терену провео нешто више од 37 минута и мало је недостајало да упише нови трипл-дабл. Завршио је на 17 поена (5/11 из игре), девет скокова и чак 16 асистенција, уз по четири изгубљене лопте и личне грешке.

Момак из Сомбора је био нервозан од почетка и већ у првој четвртини се нашао у проблему, када је сматрао да треба да добије фаул након дуела у рекету. Када је кренула контра Меџика, он је снажно ударио Теренса Роса и тада је било очигледно да ово неће бити лако вече за њега.

Приликом пријављивања да је направио личну грешку, умало је нехотице ударио судију у лицу, али је срећом све прошло без већих проблема.

Рос је покушао да се расправља са српским центром, који му је рекао да му два пута нису суђени очигледни фаулови, после чега је играч Орланда добио прилику за “освету”.

Играна је друга четвртина када је Никола у свом стилу кренуо да води контру, а Рос га је “зајахао” и рвачких захватом га скоро оборио на земљу.

Срећом, главни фаворит за МВП признање у регуларном делу сезоне је сачувао живце и одиграо до краја, што је било веома важно, пошто је “грумење” победу извукло тек у финишу сусрета.

Екипа Мајка Мелоуна одиграла је веома слабо прво полувреме, али је у наставку надокнадила минус од 18 поена и стигла до важне победе.

Једна од његових асистенција ишла је за Ерона Гордона који је био најефикаснији са 24 поена и седам ухваћених лопти, Џамал Мари је додао два поена мање, док је Мајкл Портер јуниор такође уписао дабл-дабл (20 поена и 12 скокова).

Код гостију је споменути Рос, заједно са Окекео, био најбољи – обојица су постигла по 19 поена.

Денвер је прескочио Лејкерсе на четвртом месту Запада и има 31 победу и 18 пораза, док је Орландо претпоследњ на Истоку са скором 17-33.

Богдановић успорио, Атланта наставила да побеђује

Српски кошаркаш Богдан Богдановић после сјајне седмице одиграо је нешто слабију утакмицу, али је његова Атланта остварила трећу узастопну победу, овога пута над Голден Стејтом. Атланта је на свом паркету савладала Вориорсе резултатом 117:111, уз двоцифрени учинак Богдана.

Некадашњи играч Партизана, Фенербахчеа и Сакрамента на паркету је провео 33 минута и за то време постигао 10 поена (3/10 из игре, 3/6 за три), уз три скока, пет асистенција и по две украдене и изгубљене лопте.

Богдановић је тако прекинуо серију мечева на којима је имао 20+ поена, али Хоксима није сметало да извојевају још један тријумф.

Током целе утакмице виђена је “резултатска клацкалица”, да би се домаћи састав одлепио у последњој четвртини и предност успео да сачува до краја.

Најефикаснији је био Данило Галинари са 25 поена и 10 ухваћених лопти, док је још бољи дабл-дабл уписао Клинт Капела (24 поена и чак 18 скокова).

С друге стране, доминирао је Стеф Кари који је меч завршио са 37 поена, а Кели Убре је додао 20 и имао 11 скокова.

Атланта је након овог тријумфа остала четврта на Истоку са скором 26-24, док су “ратници” десети на Западу са 23 победе и 27 пораза.