Србија савладала Македонију у нишком “Чаиру

У првом од два пријатељска меча у Нишу, Србија је савладалса Македонију са 29:26 (18:15). Одличан дебитантски меч за Србију одиграо је Драган Пешмалбек, а Србија је контролисала меч и на крају заслужено славила. Други дуел у хали “Чаир” на програму је данас од 16 часова.

Србија је одлично почела меч, а истакао се одмах дебитант и појачање из Нанта, Драган Пешмалбек. Покренуо је Србију и са два његова, головима Борзаша и Воркапића Србија је стекла старних 4:0 након пет минута игре. У наставку су се Македонци пробудили, заиграли за нијансу боље, али је предност наше репрезентације остала, па је на половини првог полувремена било 10:5 за изабранике српског селектора Тонија Ђероне.

До полувремена је наставио Пешмалбек са сјајним партијама и постигао укупно пет голова у првом делу, а пратили су га Ворпакић, Кукић, Радојковић и Николић са по два. На голу је блистао Милан Бомаштар и уписао четири интервенције, па је Србија на одмор отишла са 18:15. Код Македонаца једини расположен је био Кузамновски са три поготка.

У другом полувремену је Ђерона први пут на терен послао Ђорђића, Ђукића, Шотића, те Трнавца на голу, а наш тим је одржавао стечено. Пешмалбек је наставио да постиже голове “са црте”, а по један су постигли и Ђукић и Ђорђић, те Борзаш за 23:19 у 43. минуту игре. Агилније Македонце у наставку је “чувао” головима Кузмановски.

Македонија је након два искључења Србије, Ратковића и Николића, са два брза гола пришла на 25:22, али је Радојковић вратио Србији +4, поготком у 49. минуту, па је одбијен налет гостију.

До краја је српски тим сачувао предност и заслужено дошао до победе.

Србију је до победе предводио Драган Пешмалбек са 6 голова, док је четири постигао Радојковић. Код Македонаца се такође са шест голова истакао Кузмановски, док је четири псотигао Костевски.

Други дуел ове две репрезентације на програму је данас од 16 часова.