Моћна Србија разбила Шведску, хет-трик Митровића!

Фудбалери Србије убедљиво су савладали Шведску 4:1 на стадиону “Рајко Митић”, у мечу петог кола четврте групе Б Лиге нација. Наредни меч “орлови” играју у уторак у Норвешкој, где ће се борити за прво место у групи и пласман у А Лигу нација.

У фантастичном амбијенту, пред скоро 20.000 малишана на трибинама стадиона Рајко Митић, блистао је фантастични Александар Митровић, стрелац хет-трика.

“Митрогол” је погађао у 18, 45+1. и 48. минуту и померио национални рекорд до бројке 49.

Сјајан гол постигао је и Саша Лукић у 70. минуту. Претходно, Швеђани су повели преко Виктора Класона у 15. минуту.

За Србију су дебитовали Срђан Бабић, који је одиграо свих 90 минута и млади Стефан Митровић, који је у финишу заменио капитена Душана Тадића.

Био је то последњи меч Србије на домаћем терену пред почетак Светског првенства у Катару у новембру и “Орлови” су преокретом дошли до победе.

Нешто спорији почетак меча обележила је боља игра репрезентације Србије и велика шанса коју је Живковић пропустио у 14. минуту, када је пребацио гол на аситенцију Тадића.

Већ у следећем нападу уследила је казна. Кулушевски је креирао веома опасан напад Швеђана, повукао лопту и асистирао Клесону коју успева да матира Вању Милинковића-Савића за вођство Шведске.влаховиц, митровиц, орлови554Извор: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Ипак, гости су предност задржали непуна три минута, пошто је толико било потребно Србији за одговор. Живковић је одлично центрирао и погодио Александра Митровића који тресе мрежу Шведске за брз одговор и изједначење Србије, 1:1.

Низали су се опасни напади, две огромне прилике Србије су пропале, да бисмо од негде 30. до 45. минута имали затишје пред буру, коју је поново покренуо Александар Митровић.

Почела је надокнада времена, Тадић извео корнер и погодио Митровића право у главу који је матирао Олсена по други пут и донео преокрет и вођство Србији од 2:1 и миран наставак сусрета на стадиону Рајко Митић.

Друго полувреме је Србија почела на најбољи могући начин – голом. Александар Митровић је већ у 48. минуту комплетирао хет-трик, имао 49 голова на 75 утакмица и апсолутни је херој Србије.

Готово је сигурно да ће ускоро постати једини играч у историји Србије са најмање 50 постигнутих голова у националном дресу.

У наставку сусрета Швеђани нису показали много, а Србија је успела да дође до још једног поготка. Њега је постигао Саша Лукић у 70. минуту после одличног потеза Лазовића и на семафору је стајало великих 4:1.

Као што је речено, ово је био последњи меч Србије на свом терену пред одлазак у Катар и можемо рећи да су се опростили са стилом.

У првом мечу групе Словенија је савладала Норвешку 2:1.

Норвешка и Србија воде на табели са по 10 бодова и у директном дуелу у уторак увече у Ослу одлучиће ко ће освојити прво место и пласман у А Лигу нација.

Србији је потребна победа јер су Норвежани славили у Београду 1:0 и имају бољи међусобни скор.

Истовремено, Швеђани који имају само три бода дочекаће Словенце, који су сакупили пет.