“Орлови” сигурни у Вилњусу, Митровић наставио серију голова

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у гостима Литванију са 2:1 у мечу квалификација за Европско првенство.

Србија је у Вилњус отишла по победу, иако су шансе за пласман кроз квалификације врло мале.

“Орлови” су до победе дошли, иако је првих 45 минута било веома незанимљиво и нимало атрактивно.

Није било прилика на обе стране, ништа занимљиво се практично није догорило у првом полувремену.

А у наставку, Србија је врло брзо и лако дошла до сигурне предности.

Играо се 49. минут, када је Адем Љајић пробио одбрану по десној страни, додао лопту Александру Митровићу, који је наставио голгетерску серију.

Четири минута касније, врло слична ситуација. Љајић асистира са десне стране, Митровић сам пред голом, Србија води 2:0.

“Орлови” су контолисали меч, имали лопту у ногама, али су Литванци успели да узврате ударац и учине остатак меча неизвесним.

Резервиста Казлаускас је у 79. минуту прошао по левој страни, предриблао чувара и снажним ударцем погодио мрежу.

У последњим моментима меча, Литванци су умало дошли до изједначења. Убацивање са стране, Лаукземис сам пред голом Дмитровића, шутира у паду тик уз стативу.

У другом мечу групе, Украјина је савладала Португалију са 2:1.

Србија сада има само бод мање од Португалије. Два меча су остала до краја квалификација и уколико Србија победи у преостала два меча (Луксембург и Украјина код куће), а Португалија неочекивано испусти бод(ове) против Литваније или Луксембурга, Србија ће се пласирати на Европско првенство кроз квалификације.

Реалније је, ипак, да Португалија добије у два преостала меча, па је за очекивати да Србија пласман на ЕП потражи кроз плеј-оф Лиге нација.