Ноћас одигран српски дерби у НБА Сакраменто – Денвер (ВИДЕО)

У претходној ноћи у НБА лиги снаге су одмерили Сакраменто и Денвер, а победу у окршају српских играча однео је центар Никола Јокић, чији су Нагетси славили са 101:94.

Веома скромно издање виђено је од три српска кошаркаша на терену “Голден 1 центра”.Најзанимљивији моменти меча

Најбољи стрелац међу српским играчима био је Бјелица са 12 поена, саиграч из Кингса Богдановић додао је шест, док је Јокић убацио девет поена.

Денвер је до победе у Калифорнији дошао након преокрета направљеног у одлично одиграној трећој четвртини, која је припала Нагетсима резултатом 30:17.

Сакраменто је боље ушао у меч, водио након прве четвртине седам поена, али у моментима када је Денвер правио серију у другом полувремену, поентерски лидери домаће екипе заказали су и нису успели да одговоре.

Денвер су до победе у гостима водили Мари са 18 и Херис са 17 поена. Никола Јокић постигао је девет поена, уз 13 скокова, уз шут из игре 4/15.

Најефикаснији у Сакраменту били су Холмс са 24 и Фокс са 20 поена. Немања Бјелицана паркету је провео 35 минута као стартер и постигао 12 поена уз шест скокова, док је Богдановић од тренера Лука Волтона добио 19 минута са клупе, постигавши шест поена, уз исто толико асистенција и пет скокова.

Денвер упркос нешто слабијем почетку у односу на прошлу сезону има учинак од три победе у исто толико мечева, док Сакраменто не зна за победу под вођством новог тренера Волтона у четири меча.

Нагетси су тако уз Минесоту и Спарсе једини непоражени на Западној конференцији, док су Кингси са друге стране уз Пеликансе једина екипа која не зна за победу на Западу.